Proč Lumoral
Zdraví ústní dutiny má vliv na celkové zdraví.
Největší problémy ve stomatologii jsou způsobeny zubním kazem nebo paradentózou (dlouhodobým zánětem dásní). Tato onemocnění jsou způsobena bakteriálními biofilmy. Jsou běžné, ale často zůstávají asymptomatické po dlouhou dobu. Většina dospělých má určitý stupeň bakteriálního zánětu v zubech nebo dásňové tkáni. Pravidelné ošetření ústní dutiny je nezbytné, abychom se vyhnuli obtížím. Lumoral pomáhá vypořádat se s bakteriálním biofilmem. Záněty dásní a nezdravá ústní dutina jsou spojeny s výskytem, či zhoršením některých chronických onemocnění, jako kardiovaskulární choroby, plicní onemocnění, revmatismus, nebo například cukrovku. Protože Lumoral zlepšuje ústní hygienu, může eliminovat bakterie zodpovědné za zánět dutiny ústní a tím se jednoznačně podílí na zlepšení celkového zdraví.
Kdy použít Lumoral

Zubní kaz

Poškození povrchu zubů v důsledku metabolismu streptococcus mutans, kdy vznikající kyseliny napadají zubní sklovinu.

Zánět dásní

Nemoci dásní související s bakteriemi, které mohou vést ke ztrátě zubů, obnažení zubních krčků a systematickým onemocněním, pokud nebudou léčeny.

Chronický zápach z úst

Orální bakterie produkují sloučeniny síry, což vede k nepříjemnému zápachu dechu.

Orální mukozitida

Orální ulcerózní nebo erytematózní léze vyplývající z léčby rakoviny nebo systematických onemocnění.

Zubní implantáty

Bakterie způsobují zánět měkkých tkání obklopujících zubní implantát.

Představujeme Lumoral®: Patentovaná antibakteriální prevence
Zabíjí škodlivé bakterie. Výrazně účinnější než samotné mechanické čištění.
Žádná tvorba plaku. Bělicí efekt místo tvorby skvrn.
Pro kontinuální použití.
Vlastnosti bakteriálního biofilmu
Struktura bakteriálního biofilmu se liší u zubního kazu a parodontózy. Zralý biofilm je společenstvím stovek různých bakterií, kde všechny druhy tvoří svůj ekologický prostor. Schopnosti různých druhů definují jejich roli v trávení a metabolismu živin ve střevním mikrobiomu. Bakterie jsou dobře chráněny vnější strukturou biofilmu. Kariogenní biofilm je společenstvím převážně gram-pozitivních bakterií bohatých na sacharidy. U paradentózy se složení biofilmu vyvinuto tak, aby upřednostňovalo gram-negativní druhy podporované proteiny.
Úloha bakterií Streptococcus mutans v biofilmu
Zubní kaz nebo paradentóza nikdy nejsou stavem způsobeným jedinou bakterií, ale vyžadují rozmanitý biofilm. Je však známo, že některé bakterie hrají významnější roli. Streptococcus mutans je taková bakterie. Zdá se, že mutanti hrají významnou roli při zhoršování zubního kazu a paradentózy. Lumoral je zvláště účinný proti Streptococcus mutans.
Lumoral vs. Streptococcus mutans
Streptococcus mutans má slabé místo, na které cíleně funguje metoda, kterou přináší Lumoral. Mutanům chybí enzym katalázy, aby se bránil před fotodynamickým účinkem. Lumoral je velmi účinný i v malých dávkách proti jednotlivým tzv. Planktonickým bakteriím – v situaci, kdy se plak ještě nevyvinul. I malé množství světelného výkonu stačí k eliminaci streptokoků planktonních mutanů. Ve vyzrálejším plaku je antibakteriální účinek také vynikající, ale je třeba zvýšit dávku světla. Je to proto, že bakterie jsou lépe chráněny ve struktuře biofilmu. Zatím nebyla objevena žádná bakterie která by odolala této léčbě a neočekává se že by k tomu mělo v budoucnu dojít. Jedná se o přirozený antibakteriální jev, který existuje tak dlouho, dokud existují bakterie. Metoda Lumoral je vynikajícím nástrojem proti bakteriím Streptococcus mutans.
Naše produkty

Kvalitní výrobek

Bezpečná platba

Doprava zdarma

Garance vrácení peněz