Často kladené dotazy
Pro koho je Lumoral vhodný?
Lumoral je vhodný pro všechny, kteří mají zájem o zlepšení své ústní hygieny a mají rádi pocit čistých zubů. Přípravek Lumoral je zvláště vhodný pro ty, kteří mají problémy se zuby nebo dásněmi i přes správné čištění zubů. Použití přípravku Lumoral předchází tvorbě zubního kamene, kazů a onemocnění dásní.
Proč bych měl kromě čištění používat i Lumoral?
Většina zubních onemocnění je způsobena nahromaděním bakteriálního biofilmu, také známým jako zubní plak. Kartáček na zuby odstraní část biofilmu, ale zbytkový biofilm, který po čištění zůstane na povrchu zubů, způsobí zubní onemocnění a tvorbu zubního kamene. Lumoral antibakteriální účinek eliminuje tento zbytkový biofilm, omezuje tvorbu nových biofilmů a předchází vzniku zubních chorob.
Jak často mám Lumoral používat?
Doporučujeme používat alespoň dvakrát týdně. Lumoral má silný antibakteriální účinek, a proto i při použití pouze dvakrát týdně zabraňuje tvorbě zubního kamene a tvorbě ostatních zubních chorob.
Obsahuje Starter Kit nějakou podstatnou součást, která se neprodává zvlášť?
Ano, “starter kit” obsahuje externí napájecí jednotku, která se zvlášť neprodává a bez které je zařízení nefunkční. Obsahem startovacího kitu (viz foto v příloze) je ještě jedno balení deseti tablet a ústní aplikátor, které už můžete koupit i jednotlivě. To znamená, ze např. do rodinného používání Vám bude stačit jeden startovací kit a příslušný počet ústních aplikátorů podle počtu uživatelů.
Jakou vlnovou délku používat?
Vlnová délka je již přednastavena na 405 nm a 810 nm
Máte červené nebo jen modré světlo?
Světla jsou dvě (viz vlnová délka), tedy blízké infračervené a modré antibakteriální
Je nutně používat tablety před podáním světla?
Před prvním osvětlením je nutné použít s ústní vodou Lumorinse, kterou vytvoří šumivé tablety. Ústní vodou se vypláchnou ústa, čímž dojde k přilnutí k zubnímu plaku. Svítit je možno každý den, ústní voda se doporučuje použít alespoň 2x týdně.
Co je Lumorinse?
Lumorinse je zelená ústní voda ve formě šumivé tablety. Po rozpuštění ve vodě je připravena k použití. Na světlo citlivé barvivo v Lumorinse, spolu se specifickými vlnovými délkami světla z náustku, produkuje antibakteriální účinek metody Lumoral.
Kolik minut před čištěním zubů mám Lumoral použít?
Náustek Lumoral je nastaven na podávání světla po dobu 10 minut. Pravidelné používání alespoň dvakrát týdně udrží vaše zuby čisté a zpomalí tvorbu zubního plaku. Během aplikace můžete relaxovat, meditovat, číst nebo sledovat své oblíbené seriály. Pokud usnete, nebojte se – zařízení se automaticky vypne.
Je Lumoral a Lumorinse bezpečný?
Používání přípravku Lumoral společně s přípravkem Lumorinse je efektivní a osvědčenou metodou pro redukci bakterií Streptococcus mutans. Základní funkce je založena na fotodynamické terapii.

Fotodynamická reakce má mnoho lékařských aplikací a ve stomatologii se používá k boji proti paradentóze a zubnímu kazu. Lumoral je zdravotnický prostředek třídy I a je schválen CE. Lumoral používá metodu Dual-Light, která čeká na udělení patentu.

Mohu použít Lumoral společně s antibakteriální ústní vodou (chlorhexidin)?
Metodu Lumoral® (Lumoral + Lumorinse) lze použít společně s chlorhexidinem. Tato kombinace je velmi účinná jako antibakteriální léčba, ale mějte na paměti, že chlorhexidin můžete používat pouze po dobu maximálně dvou týdnů.
Co je fotodynamická reakce?
Lumoral metoda je založena na fotodynamické reakci. Fotodynamická terapie je dobře známá antibakteriální metoda poprvé objevená ve 20. letech 20. století. V poslední době se jí použití ve stomatologii zvýšilo, protože nabízí bezpečný antibakteriální účinek, aniž by negativně ovlivňovala orální mikrobiom nebo zvyšovala riziko vzniku rezistence na antibiotika.

Fotodynamická reakce vyžaduje

  • molekulu citlivou na světlo (Lumorinse)
  • určitý typ světla (Lumoral světlo)
  • přítomnost kyslíku

Když jsou fotosenzibilizátory (Lumorinse) vystaveny specifickým vlnovým délkám světla (Lumoral světlo), produkují formu kyslíku, která eliminuje cílené bakteriální buňky. Antibakteriální účinek nepoškozuje lidské buňky, protože se mohou chránit před reaktivním kyslíkem pomocí enzymu katalázy.