Příběh Lumoral
Tým finských zubních lékařů, lékařů, chemiků, specialistů na polovodiče, biomedicínských vědců a genetiků úspěšně vyvinul zcela nový typ antibakteriální metody pro zubní hygienu.

Účinek produktu je založen na antibakteriální fotodynamické reakci, kdy světlo aktivuje antibakteriální účinek ústní vody. Bez světla nemá ústní voda žádný účinek. Fotodynamická reakce je v zubním lékařství známá, ale její praktická implementace byla těžkopádná a nákladná.

V rozsáhlém dlouhodobém výzkumném projektu Aalto University byla metoda zcela demontována a systematicky přestavěna. Zpočátku chemici zkoumali krystalickou formu molekuly ICG. Molekula zeleného barviva působí ve fotodynamické reakci jako senzibilizátor, který je dobře známý a uznávaný ve stomatologii a lékařských aplikacích.

Formát ICG byl upraven tak, aby těsně přilnul k plaku. Zvláštní pozornost byla věnována přilnutí k mikroskopickému plaku a tím i k léčbě problematické ekologie bakterií u parodontálních pacientů. Nalezení optimálního formátu vyžadovalo opětovný vývoj celé syntézy komplexní molekuly.

Po opětovné syntéze molekuly ICG následovalo zaměření na polovodičovou technologii pro vývoj nových typů světelných zdrojů. Laserové světlo bylo v rané fázi vyřazeno kvůli slabosti a nepraktičnosti výroby světla v laserové technologii. Modelováním chemických prvků světelného povrchu LED diod byla vytvořena široká škála světelných zdrojů. Tým biochemiků a bioinženýrů zkoumal rozdíly v jejich účinku na bakteriální biofilmy v bakteriální laboratoři umístěné v areálu univerzity Aalto. Překvapivým vynálezem byla výjimečná schopnost duálních LED komponent ovlivňovat bakterie. Tento účinek je zvláště zajímavý u biofilmů, kde je známo, že účinnost všech antibakteriálních ošetření je špatná.

V současné době jsou publikovány nejdůležitější výzkumné poznatky týkající se tohoto tématu. Publikace porovnávají účinky různých světelných zdrojů na biofilmy Streptococcus mutans.

Nejzajímavějším výsledkem však doposud byla schopnost světla s dvojitým napájením udržet si svoji sílu i přes systematické nepřetržité používání. Tato kvalita byla slabinou konvenční fotodynamické metody.

Tým programu Viikki Genetics and Genomics Research na Helsinské univerzitě v současné době analyzuje genetické rysy působení dvojího světla v bakterii Streptococcus mutans. Tento jev vzniká účinkem antibakteriálního modrého světla na molekuly porfyrinu a flavinu bakterií. Současné působení modrého světla s exogenně podávaným fotosenzibilizátorem zabraňuje reakci bakteriálního stresu. První klinické studie byly prováděny s červeným světlem a roztokem ICG u studentů zubního lékařství v randomizaci s rozdělenými ústy, kde bylo zjištěno, že metoda významně snižuje vývoj plaku. Měla silný účinek na snížení podílu jak kariogenních, tak periodontálních bakterií v plaku.

Studie poprvé prokázala účinnost měření MMP-8 jako měřítka časné gingivitidy. Metoda snížila množství MMP-8. Zachování bakteriální rozmanitosti na plaku bylo vzrušujícím nálezem. To bylo velmi pravděpodobně výsledkem cílené povahy akce. Účinek byl primárně zaměřen na povrch biofilmu a ponechal obecný bakteriální kmen v ústech v klidu.

Kvalitní výrobek

Bezpečná platba

Doprava zdarma

Garance vrácení peněz